понеділок, 23 квітня 2012 р.

На Черкащині громадська організація переслідується за свою діяльність та викриття протиправних дій впливових осіб

 До громадської ради при Черкаській ОДА звернувся голова Звенигородської громадської організації «Сокіл» - Єгор Кравчук. За його словами громадську організацію переслідують за їх результати громадської діяльності у напрямку моніторингу сфери ЖКХ. За результатами їх моніторингу громадські експерти виявили численні порушення у цьому напрямку зі сторони впливових осіб Звенигородського району Черкаської області.


Наразі вже півроку громадська організація намагається повернути вилучене без нормативно-правових підстав міліцією майно організації, залучаючи народних депутатів України та генпрокуратуру, але поки безуспішно.
19 квітня 2012 року ситуацію було заслухано членами громадської ради при Черкаській ОДА на плановому засіданні та направлено на додаткове вивчення до комісії з питань законності, захисту прав і свобод людини і громадянина, інформаційної політики та сприяння протидії корупції. За результатами цього розгляду громадська рада шляхом он-лайн голосування узгодить наступні кроки у поверненні вилученого майна громадській організації та притягнення винних осіб до відповідальності.
Детальніша інформація у листі голови ГО «Сокіл» - Єгора Кравчука 067 163 6722:

БУЛА Б ЛЮДИНА – А КРИМІНАЛЬНА СТАТТЯ ЗАВЖДИ ЗНАЙДЕТЬСЯ

Всі ми вважаємо, що живемо в правовій державі. Але інколи спрацьовують неписані правила, коли закон повністю не працює. І в нашій державі такі випадки з`являються все частіше та частіше. Особливо це помітно, коли міліція починає виконувати «замовлення» мажорів, а потім, втікаючи від відповідальності, використовує неписаний закон «захисту честі мундира».
Як вважає більшість, щоб притягнути до кримінальної відповідальності потрібні доволі серйозні підстави. Але на практиці це зовсім не так. Якщо конче потрібно «посадити» будь-яку людину в нашій країні не потрібно бути свідком або постраждалим від злочину. Потрібно зовсім небагато – побільше бруду в заяві, декілька підписів друзів-спільників для «солідності», повна впевненість у своїй безкарності, що місцева прокуратура «прикриє» їх у разі, якщо обвинувачений звернеться до них за захистом проти наклепу, та декількох не зовсім сумлінних міліціянтів, що закриють очі на явний наклеп й швиденько відкриють кримінальну справу.
Така ситуація й виникла в м. Звенигородка з громадською організацією «Сокіл». В результаті проведення моніторингу надання комунальних тарифів був виявлений факт  незаконної приватизації підвальних технічних приміщень п`ятиповерхівки. Син власника цих приміщень, в недалекому минулому слідчий Звенигородської прокуратури Бабенко Руслан, напевно вирішивши, що приватизованих приміщень йому замало, вирішив розширитись за рахунок захвату сусідніх підвальних приміщень. А чому б і ні? Мало того, ще й зробити вигрібну яму з примусовою викачкою у каналізаційну систему будинку, яка вже розсипається, після чого якимось дивним чином затопило пів-підвалу пятиповерхівки….
І тільки громадська організація відправила інформаційні запити у відповідні інстанції щодо законності приватизації підвальних приміщень та наявність відповідних дозволів на їх експлутацію, на громадську організацію полилось море бруду.
 Руслан Бабенко прямо заявив, що у нього вистачить сил та знайомств, щоб посадити очільника організації, у різноманітні інстанції посипалися скарги та заяви про злочини, що нібито вчинив голова організації.
27.12.11 працівниками міліції на підставі от такої «заяви про злочин» було в приміщенні громадської організації «Сокіл» була вилучена офісна техніка. Правда міліціянти чомусь забули взяти з собою направлення на перевірку, проігнорували той факт, що такі перевірки не входять до їхньої компетенції, та на комп`ютерах встановлене безкоштовне програмне забезпечення, але хіба то для них важливо? Як тільки техніка попадає до рук міліції – її долю вже практично неможливо простежити – особливо тоді, коли її «випадково забули» обстежити та відповідним чином опечатати при вилученнідуже вдала можливість міліціянтам або спільникам встановити будь-які програми та сфальшувати справу про порушення авторських прав.
Дії міліції були оскаржені до прокуратури та внутрішньої служби безпеки МВС, незважаючи на явні численні порушення міліції, прокуратура та міліція вирішила «закрити очі» та нічого не бачити. Не побачила місцева прокуратура й злочину у «заяві про злочин» – хоча жоден факт у тому наклепі не підтвердився. Непідсудні в нашій країні «мажори» та «мажорчики», що ще раз підтверджує, що колишніх працівників прокуратури та міліції не буває – «теплі та дружні» знайомства дають майже такі права недоторканності, як і у народних депутатів.
Хоча на протязі трьох місяців міліцінтам вдалося порушити кримінальну справу проти голови організації, завдяки спільним зусиллям громадськості та народних депутатів України прокуратура області нарешті «прозріла» та побачила численні порушення працівників міліції.
Хотілося би попередити заявників подібних заяв-наклепів й міліціянтів – за подібні витівки з «заявами про злочин» передбачена чітко визначена кримінальна відповідальність, й подібні дії працівників міліції підпадають під визначення Кримінального Кодексу України – «перевищення службових повноважень» та «перешкоджання діяльності громадських організацій».
Залишається почути відповідь від місцевої влади, яким чином спільна власність жителів багатоповерхівки «тишком-нишком» стала приватної та хто буде відповідати за незаконну приватизацію?

Немає коментарів:

Дописати коментар